Please update your Flash Player to view content.

Rozmarýn

centrum služeb rodině

Dne 13.5. 2017 se po celém světě konala Férová snídaně na podporu fairtradových* pěstitelů a dále na podporu lokálních produktů. Letos se po odmlce připojila i Jaroměř. Férová snídaně se konala na Rozmarýnkově zahradě (u školní jídelny Na Karlově). I přes nepříznivé počasí s námi přišlo posnídat 55 lidí, kterým touto cestou děkujeme. Posnídali s námi i organizátoři Skřítkovy školky, která bude od září nově otevřena v Jaroměři. Skřítkova školka bude výše zmíněnou zahradu využívat pro své programy. Dále s námi posnídala Lenka Uhlířová z řeznictví a uzenářství Jindřich Uhlíř. Měli jsme možnost ochutnat poctivé, chutné, domácí uzeniny od rodiny Uhlířovy. Na prostřených stolech a piknikových dekách nechyběly ani domácí „muffiny“, bábovky, rýžový nákyp, bublanina, roláda, domácí sušenky z fairtrade surovin, domácí kozí sýry, uzený tempeh a několik druhů vynikajícího domácího kváskového chleba. Zúčastněné děti se zabavily výrobou papírových ptáčků, zastrkávaly brčka do hrubého sítka, strouhaly mýdlo, které se ve spojení s vodou a následně díky ručnímu vyšlehání proměnilo v pěnu. Do pěny mohly děti následně foukat a vytvářet tak bublinky. Toto a mnoho dalšího pro naše nejmenší připravili lektoři z již zmíněné Skřítkovy školky. Oblíbenou atrakcí na Rozmarýnkově zahradě se stala nová velká trampolína (s vnitřní sítí), která bude jistě hojně využívána i na dalších akcích na Rozmarýnkově zahradě či na dětském dni v parku.

Nejbližší chystaná prorodinná akce je Cyklovýlet (13.6. 2017). Pojedeme na kole i na lodi, kterou nám zajistí Hradecká paroplavební společnost s.r.o.

Ještě jednou moc děkujeme všem, kteří s námi posnídali a strávili s námi sobotní dopoledne.

Tým RC Rozmarýnek

*Fair Trade v překladu znamená spravedlivý obchod. Lidem ze zemí Afriky, Asie a Latinské Ameriky dává možnost uživit se vlastní prací za důstojných podmínek. Za svou kávu, kakao nebo banány dostávají spravedlivě zaplaceno, pěstují s ohledem na životní prostředí a jejich děti mohou chodit do školy.

Copyright © 2012-2014 Mateřský klub Rozmarýnek, Jaroměř. Všechna práva vyhrazena.